گرده بینه

گرده بینه بریوزا 

گرده بینه به عنوان مواد اولیه در بسیاری از بخش های صنایع چوب به ویژه در صنعت کاغذ سازی و ام دی اف سازی و نئوپان سازی مورد استفاده فراوان قرار می گیرند. کشور عزیزمان ایران با توجه به اهمیتی که به حفظ منابع جنگلی و درختی خود می دهد، بیش از پیش نیاز به واردات گرده از کشورهای همسایه برای آن احساس می شود. در همین راستا این شرکت با توجه به امکانات خوبی که در کشور روسیه دارد توانسته است با برخی از بزرگترین تامین کنندگان گرده بینه در این کشورها مذاکره و نظر آنها را برای صادرات گرده بینه به ایران به شکل انحصاری توسط شرکت تولید فیبر ایران جلب نماید. در همین راستا، شرکت قادر است تا گرده های بدون پوست از گونه های مختلف درختی را تهیه و در کوتاه ترین زمان به مصرف کنندگان این نوع کالا در ایران برساند.

 مشخصات محصول

ویژگی ها گرده بینه بریوزا

چوب درخت بریوزا (توس) میتواند به رنگ سفید و یا قهوه ای طلایی باشند و مرکز چوب به رنگ تیره تر است. چوب توس را  از لحاظ بافت بسیار خوب  با افرا مقایسه می کنند.  این چوب در پروسه خشک کردن ۱۵ درصد حجم خودش را از دست می دهد. اگرچه استحکام فیزیکی بسیار بالایی دارد اما در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی ندارد و قارچ ها و حشرات از آفات اصلی آن به شمار می روند.

 کاربردهای گرده بینه بریوزا

امکان استفاده از این گونه، به دلیل قیمت مناسب، استحکام بالا و قابلیت چکش خواری بالا تقریبا در هر زمینه ای وجود دارد. این چوب کاربرد بسیاری در کفپوش سازی،ساخت روکش و ساخت صندلی های چوبی دارد.